Cristiano Ronaldo thyen rekordet! Futbollisti ndiqet më shumë se kushdo tjetër në Instagram

by admin
Spread the love

Superylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo është bërë personi i parë që ka 500 milionë ndjekës në rrjetin social Instagram.

Sulmuesi i Manchester Unitedtashmë ka pothuajse dyfishin e ndjekësve se ish-kapiteni i Indisë, Virat Kohli.

Futbollisti argjentinas Lionel Messi është në vendin e dytë në listën e ndjekësve më të shumtë me 376 milionë në Instagram.

Ronaldo gjithashtu ka më shumë se 105 milionë ndjekës në Twitter. Ylli televiziv Kylie Jenner është në vendin e tretë me 346 milionë ndjekës, ndërsa Selena Gomez dhe Dwayne The Rock Johnson janë në vendin e katërt dhe të pestë. Virat Kohli është në vendin e shtatë në listë me 203 milionë ndjekës.

Të shtunën, Ronaldo dhe Lionel Messi pozuan së bashku në një lojë shahu dhe fotografia u bë menjëherë virale. Postimi i Ronaldos në Twitter për të njëjtën gjë ka mbledhur më shumë se 1.6 milionë pëlqime. Ronaldo tha të hënën se mosmarrëveshja e tij me Manchester United nuk do të kishte një efekt negativ në skuadrën e Portugalisë në Kupën e Botës në Katar. I reduktuar në një rol periferik te United këtë sezon, superylli javën e kaluar sulmoi klubin e tij dhe trajnerin e United Erik ten Hag në një intervistë televizive.


Top Channel

You may also like