Cristiano Ronaldo ble pikturën e artistit shqiptar

by admin
Spread the love

 

Futbollisti i njohur ndërkombëtar, Cristiano Ronaldo ka blerë pikturën e një prej artistëve shqiptarë, Agron Hoti, i cili karrierën e tij e vazhdon në Verona të Italisë.
Dy vite më parë, kur Ronaldo kishte shkuar në Verona me ekipin e Juventusit për një ndeshje të serisë A, kishte blerë dhe pikturën që Hoti kishte bërë për të.
“Idhulli im është Ibrahimoviç. Unë jam milanist”, tregoi artisti për “Euronews”, teksa sqaroi se po punon një pikturë edhe për të.
Hoti u shpreh se për shkak të pandemisë nuk ka mundur ta takojë Cristiano Ronaldon./revistawho.com

Lexo lajme interesante

You may also like