COVID-19 në Shqipëri/ 47 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete

by admin
Spread the love

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 47 raste të reja me COVID-19 nga 625 testime të kryera.. Gjatë këtij harku kohor në vendin tonë nuk janë shënuar viktima nga COVID.

Rastet e reja janë konfirmuar  17 në Tiranë, 5 në Elbasan, 4 në Sarandë, nga 3 qytetarë në Fier, Dimal, nga 2 qytetarë në Durrës, Dibër, Vlorë, nga 1 qytetarë në Fushë Arrëz, Lezhë, Krujë, Kamëz, Kavajë, Rrogozhinë, Patos, Lushnje, Selenicë.

Janë 678 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë. Janë shëruar 176 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 326,319 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (23 Shtator 2022)

Raste të reja ditore 47
Të shëruar në 24 orë 176
Të shtruar në spitale 5
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 625

Testime totale 1,977,680
Raste pozitive 330,762
Raste të shëruara 326,495
Raste Aktive 678
Humbje jete 3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 327
Shkodër 69
Elbasan 70
Fier 56
Vlorë 43
Durrës 35

Lezhë 21
Dibër 19
Berat 14
Korçë 13
Gjirokastër 11
Kukës 0

Lexo lajme interesante

You may also like