City një nga skuadrat më të mira në merkato, ka fituar 232 milionë funte nga shitjet

by admin
Spread the love

Manchester City është një nga skuadrat më të mira në merkaton e verës.

“Citizens” kanë bërë dy goditje të mëdha në merkato, duke afruar në skuadër Erling Haaland dhe Kalvin Phillips.

Po ashtu, “Citizens” kanë shitur kartonin e Raheem Sterling dhe ata të Gabriel Jesus e Oleksandr Zinchenko.

Në mesin e lëvizjeve të mëdha llogaritet edhe ajo e janarit, kur Ferran Torres kalonte te Barcelona.

Sipas raportimeve të “Telegraph”, Man City kanë fituar rreth 232 milionë funte nga shitjet e lojtarëve.

Kalkuluar shpenzimet dhe fitimet e “Citizens”, skuadra qëndron në një profit prej rreth 122 milionë funteve.

Këto shifra i lënë derën hapur skuadrës së Manchester City për të bërë edhe lëvizje të tjera në këtë merkato.

Marc Cucurella mund të jetë një nga investimet e radhës për skuadrën nga “Etihad Stadium”.

Lexo lajme interesante

You may also like