Çinari shumë pranë largimit nga Samsunspor!?

by admin
Spread the love

Erald Çinari la Partizanin me shumë bujë verën e shkuar duke u transferuar në Turqi te Samsunspor, skuadër e ligës së parë por që pretendon ngjitjen në elitën e futbollit turk.

Megjithatë mungesa e hapësirave te klubi nga Samsuni ku shkodrani është një lojtar stoli teksa në këtë sezon është aktivizuar në vetëm 9 takime dhe 3 prej tyre si titullar ndërsa ka luajtur në Kupë kompeticion në të cilin ka shënuar edhe golin e vetëm me fanellën e Samsunspor.

Sëfundmi emri i tij është përfolur edhe për një rikthim te Partizani, por sipas mediave turke Çinari me shumë gjasa do të mbetet në ligën e parë turke.

Samsunspor kërkon ta largojë edhe për faktin se kërkon të lirojë vend për lojtarë të tjerë të huaj ndërkohë që e ardhmja e sulmuesit shkodran mund të jetë te Menemenspor, ekipi që vite më parë mori nga Laçi dy lojtarë Gentian Selmanin dhe David Domgjonin. Interes për Çinarin ka edhe nga Balkisehirspor.

Lexo lajme interesante

You may also like