Çfarë debutimi për Coutinhon, u prish festën “Djajve të Kuq”

by admin
Spread the love

Philippe Coutinho lë gjurmë që në ndeshjen debutuese me Aston Villan në Premier League dhe jo në një ndeshje dosido. Mesfushori brazilian, që u huazua nga Barcelona te skuadra nga Birmingami vetëm pak ditë më parë, shënoi golin e barazimit përfundimtar 2-2 në “Villa Park” përballë “Djajve të Kuq”, duke shmangur humbjen e skuadrës së drejtuar nga Steven Gerard.

Një provë karakteri për “Villans”, të cilët deri në në minutën e 77-të po humbnin 0-2, teksa për “Djajtë e Kuq” kishte shënuar dy herë i njëjti futbollist, Bruno Fernandes. Në minutën e 6-të, portugezi shfrytëzoi një pasim të Telles për të zhbllokuar rezultatin, ndërsa në të 66-tën thelloi diferencën pas bashkëpunimit me Fred.

13 minuta para përfundimit të kohës së rregullt Ramsey ndezi shpresat e vendësve për rezultat pozitiv me golin e 1-2, ndërsa katër minuta më vonë asistoi Coutinhon (i aktivizuar në minutën e 68-të), që e pati të lehtë ta dërgonte topin në rrjetë. Në minutat e fundit, falë edhe entuziazmit të të pranishmëve në “Villa Park”, sfida u ndez edhe më shumë, por nuk pati tjetër gol.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like