Çështja shkon në Parlamentin e Meksikës, kërkesë që Messi të shpallet non-grata!

by admin
Spread the love

Deputetja meksikane, Maria Clemente García Morena, ka propozuar shpalljen e Lionel Messit si person non-grata në territorin meksikan.

Arsyeja? Për disa tifozë meksikanë, duke përfshirë boksierin Canelo Alvarez, Messi akuzohet se ka shkelur fanellën e kombëtares së Meksikës dhe më pas e ka shkelmuar atë me përbuzje pas fitores 2-0 të Argjentinës.

“Dhoma e Deputetëve i kërkon Ministrisë së Punëve të Jashtme të nxjerrë deklaratën përkatëse për të shpallur Lionel Andres Messi, shtetas me kombësi argjentinase dhe spanjolle, person non-grata në territorin e Shteteve të Bashkuara të Meksikës, për shkak të përbuzjes dhe mungesës së dukshme të respektit për Meksikën”,-thuhet në dokument./ Super Sport


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like