Çështja me Bullgarinë, Grubi: Nuk varet çdo gjë nga ne

by admin
Spread the love

Zëvendëskryeministri Artan Grubi, i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat, duke folur edhe për çështjen e bllokimit të Bullgarisë, tha se jo çdo gjë varet nga Maqedonia e Veriut, sepse varet edhe nga pala bullgare.

Por, sipas tij, varet edhe nga shtet mike si SHBA-të dhe Bashkimi Evropian, ashtu siç kanë bërë për integrimin e vendit në NATO-s.

Grubi theksoi se kjo çështje mund të tejkalohet, por kjo do të merret vesh më mirë më 14 dhjetor.

Lexo lajme interesante

You may also like