Sporte tjera

Volejboll: Fitore dramatike e Shkëndijës

Në javën e pestë të kampionatit në ligën e parë të volejbollit për meshkuj Shkëndija në ndeshjen kundër Borecit të Velesit shënoi fitoren e dytë në këtë pjesë të kampionatit. Kuqezinjtë tetovarë fituan 3-2 në sete. Shkëndija humbiste 2-1 ne sete po ishin djelmoshat e rinjë të Shkëndijës Veton Baftiari, …

Read More »

Bottas fitues, Hamiltoni kampion

Gara për Shpërblimin e Madh të Shteteve të Bashkuara, gjegjësisht shtegu në Austin të Teksasit ishte vendi ku Lewis Hamilton u kurorëzua me titullin e gjashtë të kampionit të botës në Formula 1. Kjo e vë Hamiltonin në pozitën e dytë për nga numri i titujve në histori, pas Michael …

Read More »

Shkëndija humbi nga Universiteti i Tetovës – VIDEO

Në mbrëmjen e ditës së djeshme, ndeshja në mes KV Universiteti Shtetror i Tetovës dhe KV Shkëndija, në atmosferë të jashtëzakonshme sportive, u përmbyll me fitore 3 me 1 per KV të Universitetit Shteteror të Tetovës. Atmosfera sportive që zhvillohej në lojë, reflektohej edhe tek shikuesit e ndeshjes. Për Shkendijen, …

Read More »

Volejboll: Fitojnë Shkëndija dhe Universiteti i Tetovës

Të shtunën u zhvilluana ndeshjet e javës së para të kampionatit në kategorinë e meshkujve dhe ato të javës së dytë në kategorinë e femrave. Në kategorinë e meshkujve ashtu siç edhe pritej ekipet favorite nuk lejuan befasi. Universiteti i Tetovës që konsiderohet si njëra nga ekipet favorite për kreun e tabelës shënoi fitore të …

Read More »

Dubois kërcënon Furyn: Do ta ndaj në dysh

Pasi ka zbuluar pikat e dobëta të Fury, të paraqitura në meçin e fundit, Dubois ka thënë se do ta ndajë në dysh boksierin britanik. 22 vjeçari ka ndjekur meçin e britanikut në Las Vegas, meç gjatë të cilit ‘Gypsi King’ pësoi një të çarë që ia vështirësoi duelin. Pas …

Read More »

Basketboll/ Spanja shpallet kampione bote – VIDEO

Spanja ka mposhtur Argjentinën në finalen e kampionatit botëror të basketbollit për meshkuj. Spanjollët kanë fituar me rezultatin 95-75 duke dominuar ndeshjen. Historike ashtu si edhe për një legjendë si spanjolli Marc Gasol, fiton një tjetër kampionat botëror, dhe nga të paktit që kanë mundur të fitojnë një titull botëror …

Read More »