Sporte tjera

Universitet i Tetovës, lehtë kalon Vardarin

Skuadra e Universitetit të Tetovës në volejboll është kualifkuar në finale të garës elitare të volejbollit në Maqedoni, pasi që në gjysmëfinale me rezultat maksimal 3-0 mundi Vardarin. Skuadra tetovare nuk humbi asnjë nga gjashtë setet e serisë së gjysmëfinales ndaj Vardarit, duke konfirmuar klasin ndaj kuqezinjëve të Shkupit. Bilansi …

Read More »

Tajson Fjuri dhe Xhoshua, arrihet marrëveshja ….më në fund

Pas muajsh negociatash të mundimshme midis promovuesve dhe kampionëve rivalë, kontrata për një marrëveshje me dy meçe midis Tajson Fjurit dhe Entoni Xhoshuas për të unifikuar titujt e peshave të rënda është firmosur. Dy boksierët më të mirë në botë aktualisht do të përballen me njëri-tjetrin në dy meçe brenda …

Read More »