Sport

Manchester ofertë faraonike për talentin Brazilian

Manchester City gjen pasuesin e Gabriel Jesus. Sipas asaj që shkruajnë mediat britanike, “Qytetarët” janë futur në garë për sulmuesin e ri të Gremio, Everton. Futbollisti 23 vjeçar konsiderohet si futbollisti më i talentuar aktualisht në kampionatin brazilian dhe Gremio e vlerëson kartonin e tij me 90 milionë euro. Gjithsesi, …

Read More »

Christian Panucci drejt stolit të skuadrës italiane

Pas shkarkimit të Christian Panuccit nga stoli i Kombëtares shqiptare, tashmë duket se mund të hapet një rrugë e re për të marrë drejtimin e Salernitanës në Serinë B. Klubi italian është në kërkim të një trajneri të ri, pasi Grekucci, tekniku aktual, do të shkëpusë kontratën në mënyre konsensuale …

Read More »

Samsonenko është tërhequr nga KH “Vardar”

Biznesmeni rus Sergej Samsonenko përmes një deklarate me shkrim ka njoftuar se nga sezoni i ardhshëm nuk do të jetë në gjendje të vazhdojë me financimin e klubit të hendbollit “Vardar”. Ai i fton biznesmenët e Maqedonisë të bashkohen në financimin e klubit të hendbollit. – Po kalon tashmë viti …

Read More »