Sport

Kosova e Shqipëria e duan talentin e Salzburgut

Albert Vallci do të vendos në mes të Kosovës dhe Shqipërisë, derisa të dyja ekipet kombëtare ia kanë vënë syrin talentit shqiptar të Red Bull Salzburgut Kosova dhe Shqipëria po bëjnë garë për një talent shqiptar, shkruan Gazeta Express. Në fakt, Albert Vallci është bërë objektiv i të dyja ekipeve …

Read More »

Huddersfield e lë pa Champions Manchester United

Manchester United vitin e ardhshëm nuk do të luaj në Ligën e Kampionëve. Djajtë e Kuq kanë humbur matrematikisht mundësinë për të siguruar vendin e katërt pas barazimit me skuadrën e fundit në tabelë.     Skuadra e Solskjaer kaloi në epërsi që në minutën e tretë me golin e …

Read More »

Bekam bashkon Mesin e Ronaldon në një ekip?!

Dejvid Bekam ka një ide krejtësisht të çmendur për klubin e tij. “Diario Goal” raporton se pronari i klubit kërkon të tërheqë në skuadrën e tij Kristiano Ronaldon dhe Lionel Mesin. Ai synon që të dy të luajnë së bashku në të njëjtin ekip, diçka e tillë duket e paimagjinueshme, …

Read More »

17-vjeçari shqiptar debuton në kampionatin italian

Talenti shqiptar Angelo Ndrecka ka debutuar sot në Serinë A, teksa Chievo e aktivizoi si titullar në sfidën ndaj Spalit, që përfundoi me rezultatin 0-4 për këta të fundit. Veronezët kanë rënë edhe matematikisht në Serinë B dhe në këto javë të fundit të kampionatit po hedh në fushë talentet …

Read More »

Interesante: Komplet mesfusha e Milanit në shitje

Vendi i katërt duket gjithnjë e më larg dhe te Milani po binden gjithnjë e më shumë që ekipi aktual vlen pak dhe duhet rindërtuar gjithçka. Në fokus është mesfusha, që do të ribëhet, shkruan sot Tuttosport, që ka publikuar edhe listën e lojtarëve që pritet të largohen. Dyshimi më …

Read More »

E bujshme! Talenti shqiptar drejt Milanit

Gilberto Gega, mbrojtësi me origjinë shqiptare, që luan te të rinjtë e AEK-ut në Greqi, nga data7 deri në 10 maj, do të provohet te skuadra e Milanit. Lajmin e bën të ditur “gazzeta.gr”, e cila vërteton se lojtari 17-vjeçar do të shkojë në Itali të provohet te gjigandët italianë. …

Read More »

“Shvercerët” ndezin Kalanë e Shkupit

Në prag të ndeshjes Shkupi – Vardari, tifozët nga Çairi “Shfercerët”, kanë ndezur atmosferën në Kala të Shkupit. Ata kanë shpalosur një parullë me mbishkrimin: “30 vjet Shvercer, 20 vjet Gamblers”, ndërkohë kanë ndezur edhe bakla duke krijuar një koreografi festive. Shkupi nesër (e shtunë) në Çair e pret rivalin …

Read More »