Kronikë e zezë

Sulmon tezen e tij, ar.restohet banori nga Tetova

Dje (26-prill) rreth orës 14:30, efektivët e policisë së SPB Tetovë e kanë privuar nga liria 28-vjeçarin D.S. nga Tetova, i cili më herët kishte sulmuar fizikisht tezen e tij 65 vjeçare dhe më pas, sipas raportit, me mjet të mprehtë i’a kishte dëmtuar derën e përparme të shtëpisë së …

Read More »

A.rrestohet inspektori nga Tetova

Këtë pasdite në Kërçovë, është a rrestuar një inspektor nga Inspektorati Shtetëror i Mjedisit nën dyshimin për marrjen e ryshfetit, raporton TV21. Policia e ka a rrestuar inspektorin, i cili sipas informacioneve, është nga Tetova, ndërsa është arrestuar në Kërçovë. Ai dyshohet se ka marrë një ryshfet prej 200 eurosh, …

Read More »

R.rahje në Tetovë

Mbrëmjen e djeshme (20-prill) rreth orës 21:00, efektivët e policisë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria personin G.H. (19) dhe babanë e tij T.H. (52) nga Miletina e Tetovës, të cilët rreth orës 20:00 në fshat kishin sulmuar fizikisht bashkëfshatarin e tyre A.A. (23). Sipas raportit, personi G.H. e …

Read More »

Mbrëmë në Strugë ndodhi tra.gjedi e rëndë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sonte në Strugë, me çrrastë një burrë 39-vjeçar vrau gruan e tij, e cila ishte pesë vjet më e re. Sipas informacionit zyrtar të SPB Ohër, në rrugën “Risto Krle” në Strugë, gjatë një sherri verbal me burrin e saj, S. Р. (1987) u godit …

Read More »