Bujar Osmani: Sonte në Gostivar po shkruhet historia para syve tanë

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Kandidati për president nga BDI dhe Front Europian Bujar Osmani sonte në Gostivar tha se jemi dëshmitar se si historia po shkruhet para syve tanë, raporton SHENJA.

“Sonte para jush jam plotësisht i vetëdijshëm për peshën e këtij momenti. Sot në Gostivar, të gjithë ne jemi dëshmitar se di historia po shkruhet para syve tonë. Sot jemi dëshmitar në lidhjen e Frontit Evropian si fillim i nje kapitulli të ri të përpjekjeve tona të përbashkët për të krijuar një të ardhme të begatë në familjen evropiane. Pas 23 viteve, Marrëveshja e Ohrit e cila institucionalizoi dinjitetin e kombit tonë, sot po shndërrohet në lëvizje politike, multietnike, që kërkon mandat për të udhëhequr shtetin”,  u shpreh Osmani. /SHENJA/

MARKETINGYou may also like