Braktiset ndeshja e futbollit pasi tifozët sulmojnë portierin e skuadrës (VIDEO)

by admin
Spread the love

Një ndeshje e kategorisë së parë A-League në Australi u kthye në një shfaqje të shëmtuar dhune kur tifozët vendas pushtuan fushën e lojës.

Ndërsa ‘derby’ mes rivaleve të ashpër te qytetit Melbourne City e Melbourne Victory, u braktis pasi tifozët pushtuan fushën dhe sulmuan portierin Melbourne City, Tom Glover.

24 vjeçari Glover u sulmuan në minutën e 22-të kur tifozët hynë në fushë nga prapa portës së tij dhe e goditën në kokë me një kovë, duke e lënë të përgjakur.

Arbitri Alex King gjithashtu u plagos gjatë përplasjeve, njoftoi në një deklaratë kampionati vendas duke shtuar se arbitri e kishte gjetur vetentë rrethuar nga tifozët gjatë skenave të dhunshme.

Ndeshja fillimisht vetëm u pezullua prej shqetësimit për lojtarët, mes të cilëve ishte dhe sulmuesi i njohur portugez Nani, ne kohen kur rezultati ishte 1-0 per City.

Dhuna kishte nisur kur portieri Glover lëshoi përsëri një flakadan drejt tifozëve që kishte rënë fillimisht pranë portës së tij.


Dhuna kishte nisur kur portieri Glover lëshoi përsëri një flakadan drejt tifozëve, që kishte rënë fillimisht pranë portës së tij.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like