Brad Pitt fiton raundin e fundit në betejën gjyqësore me Angelina Jolie

by admin
Spread the love

Brad Pitt ka fituar raundin e fundit në mosmarrëveshjen e tij pronësore me ish-in e tij, Angelina Jolie, për vreshtin e tyre francez prej 500 milionë dollarësh, thanë burimet për Page Six.

Aktori 60-vjeçar është shfaqur në gjykatat e Kalifornisë dhe Luksemburgut për Château Miraval, duke pretenduar se ai duhet të kishte shumicën e aksioneve në vreshtin e famshëm pasi Jolie, 48 vjeç, i shiti aksionet e saj Yuri Shefler, pronarit të gjigantit rus të vodkës Stoli.Para se të martoheshin, çifti bleu pronën së bashku, ku Pitt zotëronte 60% dhe Jolie 40%.

Në fakt, ata u martuan në kantinë në vitin 2014 dhe Pitt i dha Jolie 10 për qind shtesë si pjesë e martesës së tyre, duke e bërë pronën 50-50 kur u ndanë në 2016, thanë burimet.Jolie më pas shiti aksionet e saj, por Pitt argumenton se marrëveshja e saj ishte e pavlefshme dhe se ai duhet të mbajë 60% të pronësisë së tij.

Një burim i afërt me rastin i tha Page Six: “Ai zotëronte 60 [për qind] dhe ajo zotëronte 40 [përqind]. Kur u martuan, ishte një bisedë ku gjithçka ishte rozë. Marrëveshja ishte për të marrë atë 10 për qind prej tij, një marrëveshje 50/50 që ata arritën për një euro. Ishte simbolike e bashkëpunimit të tyre”.

The post Brad Pitt fiton raundin e fundit në betejën gjyqësore me Angelina Jolie appeared first on NTV.

You may also like