Boca Juniors fiton kampionatin, rivalët e River Plate i japin një ndihmë

by admin
Spread the love

E pabesueshme ajo që ka ndodhur në javën e fundit të kampionatit argjentinas të futbollit. Boca Juniors është shpallur kampione e vendit, falë ndihmës që ka marrë nga rivalët e përjetshëm të River Plate.

Këta të fundit kanë mposhtur në transfertë 2-1 kryesuesit e Racing Club, që kishin 2 pikë më shumë se Boca Juniors në renditje.

Bocas I mjafton 1 pikë për tu shpallur kampione dhe nis festa e madhe pas barazimit 2-2 përballë Independentes. /Oversport.tv

You may also like