BM – Zelensky në vizitën e parë zyrtare jashtë vendit që nga fillimi i luftës

by admin
Spread the loveLONDËR, 8 shkurt /ATSH-DPA/ – Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky do të zhvillojë sot vizitën e tij të parë zyrtare jashtë vendit, që nga pushtimi rus, më 24 shkurt të vitit të kaluar.

”Zelensky do të vizitojë Britaninë e Madhe”, tha zyra e kryeministrit britanik, Rishi Sunak./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakNgrin liqeni i Pukës, bashkia apel qyetetarëve
Artikulli tjetër15-vjetori i Pavarësisë, sot prezantohet agjenda shtetërore


You may also like