Bllokimi i Facebook, Instagram, WhatsApp dhe Mesenger, reagon kompania: Ndjesë…

by admin
Spread the love

Aktualitet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU

Facebook, Instagram, WhatsApp dhe Mesenger kanë ndaluari dë funksionuari prej rreth një orë. Ky problem ka prekur Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, Brazilin, Kuvajtin dhe Europën.

Lidhur më bllokimin e apikacioneve ka reaguar ËhatsApp e cila pranon se shërbimi i saj është ndërprerë dhe se punohet për të rregulluar problemin.

“Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz po përjetojnë probleme me WhatsApp për momentin. Ne po punojmë për t’i kthyer gjërat në normalitet dhe do të dërgojmë një përditësim këtu sa më shpejt të jetë e mundur.”

Deklarata

Andy Stone i Facebook:

“Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz kanë probleme me qasjen në aplikacionet dhe produktet tona. Ne po punojmë që gjërat të kthehen në normale sa më shpejt të jetë e mundur, dhe kërkojmë ndjesë për çdo shqetësim”./Opionion.al

Lajme interesante

You may also like