Bilbao merr një fitore të vuajtur ndaj Villarealit në “San Mames”

by admin
Spread the love

Athletic Bilbao mori tri pikë të vyera në “San Mames” përballë Villarealit, me ndeshjen që mbeti e hapur deri në vërshëllimën e trefishtë të gjyqtarit.

Ekipi bask e shënoi golin e parë që në minutën e 14-të me Raul Garcian, por “Nëndetësja e Verdhë” barazoi në të 32-tën me Coquelin. Vendësit e shtuan presionin me kalimin e minutave në pjesës e dytë, për të ardhur më pas te goli i fitores që u shënua nga Muniain me 11-metërsh.

Baskët fituan një tjetër penallti pak minuta më vonë, por Berenguer u tregua i pasaktë përballë portierit Rulli. Në minutat e fundit të sfidës futbollistët e Villarealit tentuan me të gjithë mënyrat për gjetur golin e barazimit, por rezultati nuk ndryshoi dhe festa në fund ishte për vendësit.


Top Channel

Lajme interesante

You may also like