Besimtarët kremtojnë lindjen e Krishtit – Shqip

by admin
Spread the love

U mbajt në katedralen e “Shën Palit” mesha e “Vigjiljes së Krishtit’

Besimtarët e krishterë kremtuan në mesnatë lindjen e Krishtit.

Në katedralen e Shën Palit në Tiranë, mijëra besimtarët ndoqën meshë “Vigjilja e Krishtit’ të drejtuar nga imzot Arjan Dodaj.

Kreu i kryedioqezës Mitropolitane Tiranë-Durrës përcolli mesazhin për më shumë dashuri dhe paqe për besimtarët katolikë.

Mesazhe paqeje dhe bujarie përcollën edhe besimtarët për njëri-tjetrin në këtë ditë të shënuar.

Pas ceremonive fetare, besimtarët mblidhen në shtëpitë e tyre me më të dashurit për drekën festive dhe shkëmbejnë dhurata.

Klan News

You may also like