Berisha organizoi referendum, Basha rreth 7 orë në Kuvend, reagon për herë të parë ambasada SHBA

by admin
Spread the love

Ditën e sotme, nga njëra anë është mbajtur një Kuvend i PD, nga kryedemorkati Lulzim Basha ndërsa nga ana tjetër, është mbajtur edhe referendumi për shkarkimin e këtij të fundit nga posti që mban.

Lidhur me këtë, nga ambasada e SHBA nuk ka pasur ndonjë deklaratë për media por së fundmi faqja zyrtare në FB ka shpërndarë një status dedikuar samitit për Demorkaci dhe ku nënvizohen 3 prioritete.

Postimi i Plotë nga ambasada Amerikane:

Samiti për Demokracinë mund të ketë mbaruar, por puna jona sapo ka nisur. Së bashku ne po nisim:
partneritete për të forcuar bashkëpunimin midis demokracive
mjete të reja për llogaridhënie dhe transparencë
një pozicion për të koordinuar përpjekjet botërore kundër korrupsionit.

Lexo lajme interesante

You may also like