Bazuar në shenjën tuaj të horoskopit ky është simboli juaj fatsjellës!

by admin
Spread the love

Njerëzit kanë përdorur të gjitha llojet e hajmalive dhe simboleve për t’u sjellë atyre fat të mirë. Këto objekte marrin magji përmes miteve dhe legjendave dhe janë shumë të njohura. Shumica e simboleve do të funksionojnë për këdo, por shenja juaj e zodiakut mund t’ju tregojë se cila është më e përshtatshme për ju.

Simboli juaj fatsjellës bazuar në shenjën tuaj të zodiakut

Dashi ka çelësin

Nga dymbëdhjetë shenjat e zodiakut, është e lehtë të shohësh që Dashi është më punëtori dhe energjiku. Ju nuk do të dorëzoheni derisa të përmbushni dëshirën e zemrës tuaj dhe asgjë nuk mund t’ju pengojë të arrini qëllimin tuaj. Kjo është arsyeja pse një çelës është personifikimi juaj. Ashtu si një çelës, ju i ndihmoni njerëzit të arrijnë vendet ku nuk mund të ishin më parë pa ju. Njerëzit ju drejtohen për këshilla dhe udhëheqje sa herë që kanë probleme.

Demi ka fatsjellës numrin 7

Një Dem është zakonisht shumë racional për të besuar vërtetë në fuqinë e hajmalive dhe simboleve. Prandaj, numri 7 funksionon më së miri për ta. Konsiderohet si një shenjë e fatit të mirë në të gjitha kulturat e ndryshme. Edhe duke folur shkencërisht, ai është një numër perfekt sepse 3 dhe 4 janë forma perfekte që përfaqësojnë trekëndëshat dhe katrorët. Ajo madje shfaqet në vende të tjera si ditët e javës dhe ngjyrat e një ylberi.

Binjakët kanë zaret Fuzzy

Zaret janë konsideruar fatsjellës dhe janë shumë të popullarizuar në ditët e sotme. Kjo është hajmalia më e përshtatshme për një Binjak sepse ato janë gjithmonë në modë. Binjakët janë socialë dhe u pëlqen të bëhen pjesë e të gjitha trendeve më të fundit. Pra, çdo hajmali që ata zgjedhin do duhet të jetë diçka shumë e popullarizuar nga të gjithë dhe meqenëse zaret nuk dalin nga moda, ato janë zgjedhja më e mirë.

Gaforret kanë nusepashkën

Gaforret janë natyrshëm të dashura dhe të kujdesshme, kështu që hajmalia e tyre duhet të jetë diçka që ata mund ta duan dhe ta ushqejnë. Ata i trajtojnë kafshët si të barabarta. Shumë kultura i konsiderojnë nusepashkët me fat. Sa më të kuqe të jenë, aq më shumë fat sjellin. Mos i mbyllni në kafaz, por lërini të jetojnë në paqe në kopshtet tuaja.

Luani ka gurët kristal

Çdo shenjë ka një gur të çmuar me fat, por për Luanin, të gjithë gurët e çmuar punojnë mrekullisht mirë. Me një perlë, Luani është i gjallë, i bukur, i dashur dhe elegant. Ata pëlqejnë të tërheqin vëmendjen dhe të veshin bizhuteri të bukura që i shërbejnë vetëm këtij qëllimi, pasi ju jep më shumë besim dhe tërheq vëmendjen. Safiri besohet gjithashtu se e bekon mbajtësin me dhurata të veçanta nga zotat.

Virgjëresha ka simbolin e syrit

Syri i Keq bën më shumë sesa thjesht fat, ai do t’ju mbajë të sigurt nga të gjitha llojet e shikimeve të këqija të dërguara drejt jush nga të tjerët që do t’ju uronin të sëmureshit. Duke qenë një Virgjëreshë, është e lehtë t’i bësh njerëzit të jenë xhelozë për ty, sepse je një person i aftë për mrekulli. Një hajmali e Syrit të Keq zakonisht do të vijë si një pëllëmbë me një sy në qendër ose si rruaza me sytë me ngjyrë jeshile dhe blu mbi to.

Peshorja ka trekëndëshat

Për mijëra vjet, trekëndëshat mendohej se përfaqësonin ciklin e lindjes dhe vdekjes, si dhe lidhjen tonë me universin. Ato shihen si shenja që sjellin ekuilibër dhe stabilitet dhe ky është lloji i personit që është një Peshore. Ata janë ndërmjetës të shkëlqyeshëm pasi janë të famshëm për diplomacinë dhe paanësinë e tyre. Ashtu si trekëndëshat, ata preferojnë të gjejnë një ekuilibër midis dy anëve të kundërta pa kaluar në fundin e thellë të asnjërës.

Akrepat përfaqësohen nga patkoi

Akrepat gjithmonë i vendosin bindjet e tyre dhe ata preferojnë hajmalitë që mund t’i tregojnë botës. Ato fillimisht u konsideruan me fat pasi ishin bërë prej hekuri, një metal i cili besohej gjerësisht se zmbraps çdo situatë të ndërlikuar.

Shigjetari ka këmbën e lepurit

Kjo vjen nga njohuritë e lashta fisnore që besojnë se këmba e majtë e pasme mund të mbajë larg jush magjitë e këqija nëse e gjeni veten të mbërthyer në një mjedis të errët. Nëse jeni një Shigjetar, duhet ta mbani atë në çdo kohë në mënyrë që të qëndroni të sigurt.

Bricjapi përfaqësohet nga tërfili i rrallë me katër fletë

Tërfili me katër gjethe përfaqëson besimin, shpresën, afeksionin dhe prosperitetin. Këto janë të rëndësishme për Bricjapët që duan ta rrethojnë veten me gjëra të bukura, të cilat kanë nevojë për para. Ata janë gjithashtu adhurues të natyrës dhe tërfili ofron një lidhje të pastër me tokën. Sidoqoftë, jo të gjithë tërfilët me katër gjethe janë me fat. Vetëm bima e tërfilit të bardhë i shërben këtij qëllimi dhe duke qenë e rrallë, Bricjapët do të jenë në gjendje t’i dallojnë ato.

Ujori ka karkalecin

Ata që kanë parë Mulan do ta dinë se ata janë parë si simbole fatsjellës. Njerëzit që dëgjojnë muzikën e tyre natën ngushëllohen me një ndjenjë shoqërimi. Heshtja e tyre paralajmëron njerëzit kur rreziku po afrohet. Si një Ujor, ju do të dëshironi të përjetoni aventura dhe dikush që kujdeset për ju është dhurata e përsosur.

Peshqit kanë kapësen e ëndrrave (Dreamcatchers)

Peshqit janë ëndërrimtarë natyralë dhe nuk ka asgjë më me fat për ta sesa një kapëse ëndrrash. Këto supozohet se parandalojnë ëndrrat e këqija të hyjnë në hapësirën tuaj gjatë natës dhe ju ndihmojnë të keni ëndrra të këndshme, të cilat ju ndihmojnë të ndiheni mirë, të pushuar dhe të qetë. Mund ta vendosni afër shtratit tuaj ose edhe ta vishni si bizhuteri. Ato madje mund të sjellin fat të mirë nëse varen në zyrë.

Lexo lajme interesante

You may also like