Bayerni zgjat një dorë drejt titullit, Bielefeld ndjen ethet e rënies nga kategoria

by admin
Spread the love

Bayern Munich harron eliminimin nga Champions League dhe rikthehet të fitojë në kampionat, ku mposht në transfertë 3-0 Arminia Bielefeld.

Bavarezët ngjiten në kuotën e 72 pikëve në tabelën e klasifikimit dhe mund të shpallen matematikisht kampionë javën e ardhshme nëse nuk munden në shtëpi nga rivalët e Dortmund (diferenca mes 2 skuadrave është 9 pikë, kur kanë mbetur edhe 4 javë nga përfundimi i kampionatit).

Sfida zhbllokohet me një autogol të Laursen. Bayerni luan më mirë, por nuk arrin të shënojë golin e dytë. Ndeshja bëhet mjaft interesante në fund të pjesës së parë. Bielefeld barazon shifrat, por goli anulohet nga VAR për pozicion jashtë loje.

Bavarezët shënojnë golin e dytë në minutën e 7-të shtesë të pjesës së parë me Gnabry. Pas konfirmimit në VAR goli konfirmohet.

Bayerni shënon edhe golin e tretë më Musialan në pjesën e dytë. Bavarezët zgjasin njërën dorë drejt titullit kampion, ndërsa Arminia Bielefeld rrezikon seriozisht rënien nga kategoria. / Oversport.tv

Foto: FC Bayern München Twitter

Gjermani-Bundesliga / Java e 30-të

Arminia Bielefeld- Bayern Munich 0-3

Laursen 10’ (aut), Gnabry 45+7’, Musiala 85’

Lexo lajme interesante

You may also like