Bayerni kthen sërish sytë nga Italia, gati 40 milionë euro për talentin 19-vjeçar

by admin
Spread the love

Giorgio Scalvini është talenti më i ri i futbollit italian, i cili për të dytin sezon radhazi po tërheq vëmendjen me paraqitjet e tij vazhdimisht në rritje, me klubin e Atalantës.

I rritur pikërisht te bergamaskët, Scalvini luan si qendërmbrojtës dhe përshtatet si në qendër ashtu edhe në krah të mbrojtjes me tre që aplikon Gasperini, teksa ka në favor edhe moshën, pasi më 11 dhjetor do të festojë ditëlindjen e 19.

Interi është klubi që e mban prej muajsh nën vëzhgim talentin, i cili numëron tre ndeshje edhe me Italinë e Mancinit, ndërsa së fundi në garë është futur edhe Bayerni i Mynihut.

Sipas mediave gjermane, gjigantët bavarezë janë gati të kënaqin Atalantën me një ofertë prej 30 milionë eurosh, që mund të shkojë deri në 40 bashkë me bonuset, në mënyrë që të marrin në Bundesligë mbrojtësin e të tashmes dhe të ardhmes në futbollin italian./ Super Sport


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like