Bayern Munichu bën gati ofertën për transferimin e Raphinhas nga Leedsi

by admin
Spread the love

Klubi i madh gjerman, Bayern Munichu është shumë i interesuar në transferimin e sulmuesit të Leeds United, Raphinha.

Bavarezët duan ta përforcojnë skuadrën për sezonin e ri dhe tashmë kanë etiketuar emrat e mundshëm që do t’i tentojnë për t’i transferuar.

Sipas mediumit Todofichajes, Bayern Munich po planifikon të blejë përfundimisht sulmuesin e Leedsit, Raphinha.

Kampionët gjermanë do të nisin verën e ardhshme një ofertë prej 50 milionë eurosh për 25-vjeçarin brazilian.

Megjithatë, transferimi i Raphinhas do të vjen vetëm nëse Kingsley Coman vazhdon të ngecë në nënshkrimin e një kontrate të re.

Raphinha, i cili së fundmi shprehu dëshirën e tij për të luajtur në Ligën e Kampionëve, ka tetë gola në 16 paraqitje në Ligën Premier deri tani këtë sezon. /Telegrafi/


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like