Barcelona, në sulm për “perlën” e Turqisë, po konkurrenca është e ashpër

by admin
Spread the love

Arda Guler, 17 vjeç, po tërheq vëmendjen me potencialin e tij, pavarësisht se nuk është titullar te Fenerbahçe. Trajneri nuk i ka dhënë shumë minuta në Superligën e Turqisë, por e ka aktivizuar më shumë në Europa League dhe Kupën e Turqisë.

Stafi teknik i Barcelonës është i vendosur për të marrë Gulerin, pavarësisht se nënshkrimi i Emre Demirit, një tjetër lojtar që konsiderohej premtues, nuk shkoi siç pritej te Barça. Presidenti i Fenerbahçes, Ali Koc, është një nga pronarët e kompanisë sponsorizuese të Barçës. Kjo marrëdhënie mund të lehtësojë një negociim të mundshëm mes dy klubeve, por katalanët do të duhet të konkurrojnë me PSG-në, Bayernin, Borussian dhe Liverpoolin.

Drejtori sportiv i klubit parizian, Luis Campos, mësohet se tashmë e ka kontaktuar Fenerbahçen për lojtarin. Arda Guler ka kontratë deri në vitin 2025. Klubi turk pret të marrë të paktën 25 milionë euro nga transferimi i tij i mundshëm.


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like