Bajrami: Serbia ka pasur për qëllim shfarosjen biologjike të kombit shqiptar (VIDEO)

by admin
Spread the love

Është përuruar libri më i ri Arsim Bajramit, i titulluar “Gjenocidi i Serbisë në Kosovë”.

Ky libër fakton anën juridike të gjenocidit të kryer nga ana e forcave ushtarake serbe në vendin tonë.

Anëtari i Akademisë së Shkencave tha në emisionin Info Magazine në Shqip se Serbia e ka përgatitur planin me shkekuj.

“Ka pasur plan të detajuar me të cilën ka pasur për qëllim shfarosjen biologjike të kombit shqiptar, deportimin e tij nga trojet etnike, shkatërrimin e pasurisë së gjithë qytetarëve dhe parandalimin e kthimit”, tha Bajrami në Shqip.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO

 

You may also like