AXHENDA NDËRKOMBËTARE 31/12/2023 – ATSH –

by admin
Spread the loveBOTA – Festimet e Vitit të Ri në mbarë botën.

PARIS (Francë) – Urimi nga presidenti Emmanuel Macron për francezët me rastin e Vitit të Ri.

SRIHARIKOTA (Indi) – ISRO kryen fluturim provë pa pilot për misionin e ardhshëm orbital të ekuipazhit ”Gaganyaan”.

MOSKË (Rusi) – Fjalimi për Vitin e Ri nga Vladimir Putin.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Mbrëmja e fundvitit në Bazilikën e Shën Pjetrit.

LONDËR (Mbretëria e Bashkuar) – Largimi i shefit të ”Unilever”, Alan Jope.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Papa Françesku kryen lutjen e Engjëllit.

BERLIN (Gjermani) – Kancelari gjerman Olaf Scholz mban fjalimin e tij të Vitit të Ri./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakKINEMA – Tom Wilkinson vdes në moshën 75-vjeçare
Artikulli tjetër“CNN Travel”: Shqipëria mes destinacioneve më të bukura për t’u vizituar në 2024


You may also like