AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/01/2022 – ATSH –

by admin
Spread the loveLISBONË (Portugali) – Zgjedhjet e parakohshme legjislative.

LONDËR (BM) – 50-vjetori i “Së Dielës së Përgjakshme” gjatë së cilës u vranë 13 protestues.

MELBURN (Australi) – Tenis – Australian Open – Finalja për meshkuj dhe për çifte femra.

BRUKSEL (Belgjikë) – Protestë e kundërshtarëve të kufizimeve shëndetësore.

BEVERLY HILLS (SHBA) – Ankand bamirësie me kitara nga Keith Richards dhe Paul McCartney.

EBA – Vizitë zyrtare e presidentit izraelit Isaac Herzog.

KATAR – Rihapja e shkollave.

KUVAJT (Kuvajt) – Takimi i ministrit të Jashtëm me kreun e Ligës Arabe.

MOZAMBIK – Vizita e kreut të diplomacisë evropiane, Josep Borrell.

PARIS (Francë) – Hipizëm – Çmimi i Madh i Amerikës./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakParashikimi i motit, 30 janar 2022


Lexo lajme interesante

You may also like