AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/7/2023 – ATSH –

by admin
Spread the loveBRISBANE (Australi) – Takime ministrore Australi-SHBA.

MADRAS (Indi) – Takimi i Ministrave të Mjedisit të G20.

PORT MORESBY (Guinea e Re Papua) – Vizitë e presidentit Emmanuel Macron.

SHANGAI (Kinë) – Shfaqja e parë e modës e ”Kenzo”-s në Kinë.

MAGDEBURG (Gjermani) – Kongresi i partisë së ekstremit të djathtë ”Alternativa për Gjermaninë”.

BM – Grevë për pagat në aeroportin ”Gatwick” me thirrjen e sindikatës ”Unite”.

MAINE (SHBA) – Joe Biden mban një fjalim mbi ekonominë dhe inovacionin.

LIMA (Peru) – Fjala e presidentes Dina Boluarte përpara kombit, me rastin e Ditës Kombëtare./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakParashikimi i motit, 28 korrik 2023
Artikulli tjetërIZRAEL – Mijëra persona protestojnë, pasi projektligji i reformës vihet në lëvizje


You may also like