AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/12/2023 – ATSH –

by admin
Spread the loveBOTA – Dita e Krishtlindjes.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Papa Françesku shpall bekimin e tij ”Urbi et orbi”.

HAPËSIRË – Hyrja në orbitën hënore të modulit japonez SLIM.

BERLIN (Gjermani) – Presidenti gjerman Steinmeier mban fjalimin e tij për Krishtlindje.

VERSAJË (Francë) – Shfaqje nga Jean-Michel Jarre në Château de Versailles.

SANDRINGHAM (MB) – Mbreti Charles III dhe familja mbretërore marrin pjesë në shërbimin e kishës në ditën e Krishtlindjes./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakBesimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjen


You may also like