AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/11/2022 – ATSH –

by admin
Spread the love

BOTA – Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave.

BOTA – ”Black Friday”.

XHAKARTA (Indonezi) – Vizitë e ministrit francez për Forcat e Armatosura, Sebastien Lecornu.

TURQI – ”Moody’s” përditëson vlerësimin e tij për vendin.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i jashtëzakonshëm i ministrave të Brendshëm të BE-së.

BERLIN (Gjermani) – Vizitë e kryeministres franceze Elisabeth Borne dhe takimi me kancelarin Olaf Scholz.

MADRID (Spanjë) – Kongresi i Internacionales Socialiste do të zgjedhë në krye të saj kryeministrin spanjoll Pedro Sanchez.

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferencë për shtyp nga sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

PRAGË (Republika Çeke) – Vizitë e ministrit të Jashtëm jordanez Ayman Safadi.

STAMBOLL (Turqi) – Demonstratë kundër dhunës ndaj grave.

STRASBURG (Francë) – Hapja e tregut të Krishtlindjeve.

OTAVA (Kanada) – Justin Trudeau dëshmon para një komisioni hetimor për ”pushtimin” e Otavës nga kamionistët.

KAMPALA (Ugandë) – Konkursi i bukurisë “Miss Curvy”.

SANTIAGO (Kili) – Marshimi kundër dhunës ndaj grave.

MEKSIKO SITI (Meksikë) – Presidenti Obrador pret homologun e tij kolumbian Gustavo Petro./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Lexo lajme interesante

You may also like