AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/01/2023

by admin
Spread the love

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Audienca e përgjithshme e papa Françeskut.

MOSKË (Rusi) – Hapja e gjyqit për shpërbërjen e ”Grupit të Helsinkit” të Moskës.

BERLIN (Gjermani) – Raporti i qeverisë për ekonominë.

STRASBURG (Francë) – MH17 – Vendimi i GJEDNJ në mosmarrëveshjen midis Ukrainës dhe Holandës kundër Rusisë.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë për shtyp e kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe presidentes islandeze Katrin Jakobsdottir.

OKB – Takimi i Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Sirinë.

HJUSTON (SHBA) – Konferencë për shtyp për misionin SpaceX Crew-6.

TUNIZI – Grevë e përgjithshme në transportin rrugor, ajror dhe detar.

AFRIKA E JUGUT – Vizitë e sekretares së Thesarit amerikan, Janet Yellen.

JOHANESBURG (Afrika e Jugut) – Partitë opozitare protestojnë kundër krizës energjetike.

MONTEVIDEO (Uruguaj) – Vizitë e presidentit brazilian, Lula da Silva.

BUENOS AIRES (Argjentinë) – Presidenti argjentinas Alberto Fernandez pret homologun e tij kuban Miguel Diaz-Canel./ a.jor.

The post AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/01/2023 appeared first on Agjencia Telegrafike Shqiptare.

You may also like