AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/11/2023

by admin
Spread the love

LONDËR (Mbretëria e Bashkuar) – Vizitë zyrtare e presidentit të Koresë së Jugut, Yoon Suk Yeol.

MOSKË (Rusi) – Vizitë e presidentit taxhik, Emomali Rahmon.

KIEV – 10-vjetori i fillimit të revolucionit në sheshin ”Maidan”.

STRASBURG (Francë) – Komisioni Evropian mblidhet për buxhetet kombëtare dhe mbrojtjen e pyjeve.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i ministrave evropianë të Zhvillimit.

BEOGRAD (Serbi) – Vizitë e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

REPUBLIKA E MAQEDONISË VERIORE – Vizitë e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

RENE’ (Francë) – Edicioni i 8-të i Javës Kibernetike Evropiane, forumi evropian për autonominë strategjike në sigurinë kibernetike dhe mbrojtjen kibernetike.

BERLIN (Gjermani) – Presidenti Frank-Walter Steinmeier pret presidentin e Malit të Zi, Jakov Milatoviç.

MOSKË (Rusi) – Bashkëfituesi i Nobelit për Paqe Dmitri Mouratov apelon klasifikimin e tij si “agjent i huaj”.

OKB – Takim i Këshillit të Sigurimit të OKB-së për situatën në Sahel.

KARAKAS (Venezuela) – Gjyqi i aktivistit të të drejtave të njeriut Javier Tarazona, i akuzuar për terrorizëm./ a.jor.

The post AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/11/2023 appeared first on Agjencia Telegrafike Shqiptare.

You may also like