AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/3/2024 – ATSH –

by admin
Spread the loveBRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i ministrave të Jashtëm të BE-së.

SEUL (Kore e Jugut) – Samiti i tretë për demokracinë.

MOSKË (Rusi) – 10-vjetori i aneksimit të Krimesë nga Rusia.

MOSKË (Rusi) – Ministri i Jashtëm Sergei Lavrov takohet me sekretarin e përgjithshëm të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait.

MALAGA (Spanjë) – Konferencë për shtyp për prezantimin e ekspozitës “Pablo Picasso: strukturat e shpikjes, uniteti i një vepre”.

BON (Gjermani) – Forumi i Konventës Kuadër të Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike (UNFCCC).

GJENEVË (Zvicër) – Forumi Global i Metanit 2024.

BERLIN (Gjermani) – Kancelari gjerman Olaf Scholz merr pjesë në një debat për forcimin e demokracisë.

GJENEVË (Zvicër) – Prezantimi në media i një raporti të ekspertëve të porositur nga OKB për situatën e të drejtave të njeriut në Iran.

VARSHAVË (Poloni) – Vizita e ministrit gjerman të Mbrojtjes, Boris Pistorius.

OKB – Takimi i Këshillit të Sigurimit të OKB-së për çarmatimin bërthamor./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakParashikimi i motit, 17 mars 2024


You may also like