AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/09/2022 – ATSH –

by admin
Spread the love

 

LONDËR (Mbretëri e Bashkuar) – Mbreti Charles III pret mysafirët që kanë ardhur për funeralin e Elizabeth II, në Buckingham Palace

Botë

BOTA – Dita Ndërkombëtare e Pagave të Barabarta

Azi Paqësori

SIDNEI (Australi) – Vizita e Ministrit francez të Tregtisë së Jashtme Olivier Becht (deri në 20)

Europë

PONTIDA (Itali) – Kongresi Vjetor i Ligës

BRUKSEL (Belgjikë) – Mbledhja e Komisionit Evropian, vendim i mundshëm për pezullimin e një pjese të financimit të akorduar Hungarisë

PARIS (Francë) – Kongresi i 73-të Ndërkombëtar i Astronautëve (IAC) (deri më 22)

Lindje e Mesme dhe Afrikë e Veriut

XHEDAH (Arabi Saudite) – Takimi i Guvernatorëve të Bankave Qendrore Arabe

DAKHLA (Sahara Perëndimore) – Forumi Ndërkombëtar i Investitorëve në Saharanë Perëndimore (deri në 19)
/ir.pu/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakParashikimi i motit, 18 shtator 2022
Artikulli tjetërPishë- Poro, destinacioni i rreth 205 mijë turistëve

Lexo lajme interesante

You may also like