AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/12/2022 – ATSH –

by admin
Spread the love

BUKURESHT (Rumani) – Nënshkrimi i një marrëveshjeje për dërgimin e energjisë elektrike nga Azerbajxhani në Hungari, nëpërmjet Gjeorgjisë dhe Armenisë.

DUBLIN (Irlandë) – Leo Varadkar bëhet kryeministër i Irlandës në vend të Micheal Martin.

LOS ANXHELES (SHBA) – Ankandi “Icons & Idols: Hollywood” duke përfshirë një model të E.T.

TUNIS (Tunizi) – Zgjedhje legjislative.

DOHA (Katar) – Futboll – Kupa e Botës – Ndeshja për vendin e tretë: Kroaci-Marok./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakParashikimi i motit, e shtunë, 17 dhjetor 2022
Artikulli tjetërPOLONI – Morawiecki: Paketa e nëntë e sanksioneve ndaj Rusisë tregon unitetin e BE-së

Lexo lajme interesante

You may also like