AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/02/2024

by admin
Spread the love

TIRANË – Vizitë e sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

GJENEVË (Zvicër) – Takimi i organizatave humanitare për zhvillimet e fundit të situatës humanitare në Rripin e Gazës.

BERLIN (Gjermani) – Festivali i 74-të Ndërkombëtar i Filmit.

LONDËR (Mbretëria e Bashkuar) – Premiera botërore e filmit “Dune: Second Part”.

ATHINË (Greqi) – Deputetët votojnë projektligjin që autorizon martesat e së njëjtës gjini.

PARIS (Francë) – Dita Botërore e Kancerit të Fëmijërisë.

LONDËR (Mbretëria e Bashkuar) – Ekspozita “Yoko Ono Music of the Mind”.

BRUKSEL (Belgjikë) – BQE – Presidentja Christine Lagarde flet para Parlamentit Evropian.

CHÂTEAU DE VERSAILLES (Francë) – Kthimi i qerres së Apollonit pas restaurimit.

MOSKË (Rusi) – Kandidati për president të Rusisë, Vladislav Davankov prezanton programin e tij elektoral.

BRUKSEL (Belgjikë) – Publikimi nga Komisioni Evropian i parashikimeve të tij më të fundit ekonomike për vitin 2024.

ATHINË (Greqi) – Vizitë e ministrit të Jashtëm të Autoritetit Palestinez, Riyad al-Maliki.

LONDËR (Mbretëria e Bashkuar) – Konferencë për shtyp e mbështetësve të Julian Assange përpara një shqyrtimi të ri nga gjykatat të kërkesës amerikane për ekstradim.

OKB – Takim i Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Libinë.

MILTON KEYNES (Mbretëria e Bashkuar) – Formula 1 – ”Red Bull” zbulon makinën e re, të drejtuar nga Max Verstappen dhe Sergio Pérez./ a.jor.

The post AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/02/2024 appeared first on Agjencia Telegrafike Shqiptare.

You may also like