AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/12/2023

by admin
Spread the love

BRUKSEL (Belgjikë) – Samiti BE-Ballkani Perëndimor.

OSLO (Norvegji) – Takimi i kryeministrave nordikë kushtuar politikës së mbrojtjes dhe sigurisë.

GJENEVË (Zvicër) – Forumi Global i Refugjatëve.

BERLIN (Gjermani) – Fillon gjyqi i zyrtarit të shërbimit sekret BND për spiunazh për Rusinë.

BERNË (Zvicër) – Zgjedhja e presidentit të ri zviceran nga Asambleja Federale.

HAGË (Holandë) – Parlamenti debaton rezultatin e zgjedhjeve dhe përparimin në ndërtimin e koalicionit.

MOSKË (Rusi) – Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov mban një fjalim në Këshillin e Federatës.

VJENË (Austri) – Publikimi i raportit mujor të OPEC.

BERLIN (Gjermani) – Fjala e kancelarit Scholz në Parlament para nisjes së tij për në samitin e BE-së.

LONDËR (Mbretëria e Bashkuar) – Kryeministri Rishi Sunak u përgjigjet pyetjeve të deputetëve.

LOS ANXHELES (Shtetet e Bashkuara të Amerikës) – Premiera e filmit “Ferrari”.

TIKRIT (Irak) – 20-vjetori i kapjes së presidentit të rrëzuar Saddam Hussein nga forcat amerikane pranë Tikrit./ a.jor.

The post AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/12/2023 appeared first on Agjencia Telegrafike Shqiptare.

You may also like