AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/02/2022 – ATSH –

by admin
Spread the loveISLANDË – Hapi i parafundit në heqjen e kufizimeve kundër Covid-19.

VALADOLID (Spanjë) – Zgjedhje të parakohshme rajonale në Castile dhe Leon.

ZVICËR – Referendum për reklamimin e duhanit dhe testimin e kafshëve.

MARSEJË (Francë) – Takimi jozyrtar i ministrave të Tregtisë së BE-së.

BERLIN (Gjermani) – Zgjedhja e presidentit nga Asambleja Federale, e përbërë nga deputetë dhe përfaqësues të zgjedhur rajonalë, në prani të kancelarit Scholz.

INGLEWOOD (SHBA) – Futbolli Amerikan – Super Bowl

TUNIS (Tunizi) – Protestë kundër grushtit të shtetit kundër presidentit Saied./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakParashikimi i motit, e diel 13 shkurt 2022


Lexo lajme interesante

You may also like