AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/12/2022 – ATSH –

by admin
Spread the love

KIOTO (Japoni) – 25-vjetori i nënshkrimit të Protokollit të Kiotos për reduktimin e emetimeve të gazeve serrë.

FIRA (Greqi) – Fillimi i një misioni oqeanografik ndërkombëtar i anijes kërkimore amerikane ”Joides Resolution” në shtratin e detit të Santorinit.

LONDËR – Grevë nga punonjësit e Postës Mbretërore.

SAN DIEGO (SHBA) – Zbarkimi i kapsulës ”Orion” të NASA-s në oqeanin Paqësor, pas udhëtimit të saj rreth Hënës.

MEKSIKO SITI – Katolikët festojnë ditëlindjen e Virgjëreshës Mari në Bazilikën e Zojës së Guadalupes./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakParashikimi i motit, 11 dhjetor 2022
Artikulli tjetërUASHINGTON – Blinken: Partneriteti SHBA-Poloni i fortë dhe efektiv

You may also like