AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/7/2023

by admin
Spread the love

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferencë për shtyp e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Stoltenberg, para samitit të Vilniusit.

SEUL (Koreja e Jugut) – Kreu i IAEA, Rafael Grossi viziton Seulin për të diskutuar rastin e shkarkimit të ujit nga termocentrali japonez në Fukushima.

TAKAMACU (Japoni) – Takimi i ministrave të Zhvillimit Urban të G7-ës.

MANILA (Filipine) – Leila de Lima, kundërshtarja e burgosur e ish-presidentit të Filipineve Duterte, del përpara gjykatës.

VJENË (Austri) – Samiti për migracionin me kancelarin austriak Karl Nehammer, kryeministrin hungarez Viktor Orban dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiç.

VJENË (Austri) – OSBE konferencë për ndryshimet klimatike.

BERNE (Zvicër) – Konferencë për shtyp nga ministrat e Mbrojtjes të Zvicrës, Austrisë dhe Gjermanisë mbi “mburojën e qiellit” evropian.

MADRID (Spanjë) – Pedro Sanchez prezanton programin elektoral të PSOE për zgjedhjet legjislative.

SILVERSTON (Mbretëria e Bashkuar) – Kampionati Botëror i Formula 1 – Çmimi i Madh i BM./ a.jor.

The post AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/7/2023 appeared first on Agjencia Telegrafike Shqiptare.

You may also like