avion ulet nën zjarr… – Shqip

by admin
Spread the love

Një aeroplan i Japan Airlines është djegur teksa u ul në pistën e aeroportit Haneda të Tokios të martën mbrëma.

Pamjet në televizionin NHK treguan flakët që dilnin nga dritaret e avionit dhe poshtë tij. Edhe pista ishte në flakë.

NHK, duke cituar autoritetet, tha se ishte e mundur që avioni të ishte përplasur me një avion tjetër pas uljes në Haneda. Në avion kishte pasagjerë.

Ai gjithashtu raportoi se avioni, JAL 516, u ngrit nga Hokkaido, shkruan BBC.

Shikoni pamjet dramatike:

You may also like