Aventura e katërt në Durrës, Teuta rikthen në stol trajnerin rekordmen

by admin
Spread the love

Teuta ka zgjedhur trajnerin e ri pas ndërprerjes së bashkëpunimit me Bledi Shkëmbin. 

Kjo është hera e katërt që ish-sulmuesi i njohur shkodran merr drejtimin e bregdetarëve, po sa sa numri i trofeve të fituar si trajneri i skuadrës. Misioni kryesor është rikthimi i ekipit të rezultatet pozitive dhe braktisja e vendit të fundit në renditjen e Superiores.

47-vjeçari drejtoi Teutën për herë të parë në periudhën (qershor 2010-maj 2011). Aventura e dytë që u shoqërua me fitimin e katër trofeve, zgjati nga dhjetori 2019-nëntor 2021, teksa u rikthye sërish në pankinën e Teutës më 16 dhjetor të vitit 2021, por drejtoi ekipin në katër ndeshje dhe u largua më 23 janar të këtij viti.

/ Super Sport


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like