Automjetet ushtarake amerikane marrin flakë pas një aksidenti në autostradën gjermane

by admin
Spread the love

Disa automjete ushtarake amerikane kanë marrë flakë në një autostradë në Gjermani pasi një kamion u përplas me autokolonën, transmeton Anadolu Agency (AA).

Policia gjermane njoftoi se automjetet ushtarake amerikane ishin në korsinë anësore të autostradës A3 në shtetin Bavaria kur kamioni i goditi nga pas.

Një video e marrë pas aksidentit tregoi se automjetet morën flakë duke lëshuar tym të madh në qiell.

Sipas mediave lokale, shoferi i kamionit besohet se ka ndërruar jetë në vendngjarje dhe tetë ushtarë amerikanë u dërguan në një spital aty pranë për shkak të thithjes së tymit.

Autokolona ushtarake amerikane ishte drejtuar për në bazën ushtarake të Komandës së Trajnimit të shtatë të Ushtrisë Grafenwoehr. /aa

Lexo lajme interesante

You may also like