Athletic Bilbao në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit – Real Madridi eliminohet me meritë, zhvillon një nga ndeshjet më të dobëta të sezonit

by admin
Spread the love

Athletic Bilbao ka shënuar fitore në frymën e fundit me rezultat 1:0 ndaj Real Madridit, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. 

Në minutën e 89-të, futbollisti Alex Berenguer ka shënuar pas asistimit të Mikel Vesga.  

Dhimbje koke për trajnerin e Realit, Carlo Ancelotti, mbetet jashtë garës së Kupës, ndërsa Bilbao në festë të madhe. 

Skuadra baske tani ka rast shumë të mirë që të arrijë edhe në finalen e madhe. 

Rayo Vallecano, Valencia, Betis dhe Bilbao, janë kualifikuar në gjysmëfinale.

Pas Atletico Madridit dhe Barcelonës, edhe Reali i thotë lamtumirë Kupës së Mbretit.

Lexo lajme interesante

You may also like