Arsenali rikthehet te fitorja, mposht Aston Villan

by admin
Spread the love

Pas dy barazimeve radhazi, Arsenal është rikthyer te fitorja, duke mundur 3-1 Aston Villa. Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta bëri mjaft mirë që në fraksionine parë duke krijuar 14 mundësi për të shënuar, e duke shënjestruar 5 herë portën e Martinez.

Në të 23-ën Partej zhblloki rezultatin, duke e bërë akoma dhe më të lehtë për topccinjtë këtë ndeshje. Arsenal fitoi të drejtën e një 11-meëtërshi në fundin e pjesës së parë me Aubumejang, i cili nga pika e bardhë e penalltisë gaboi, por në tentativën e dytë arriti që të shënonte golin e dytë për ekipin e Artetës. në pjesën e dytë Arsebnal gjeti dhe golin e tretë me anë të Smith Rou, i cili i dha qetësinë topccinjve.

Aston Villa arriti që të ngushtonte rezultatin me anë të Ramsej 8 minuta para fundit të kohës së rregult, por realizimi i britanikut kishte vetëm vlerë statistikore.

Në fund gëzon Arsenal që shkon në kuotën e 14 pikëve, duke vijuar me serinë e rezultateve pozitive, ndërsa Aston Villa mbetet në kuotën e 10 pikëve.


Top Channel

Lajme interesante

You may also like