Arsenali, favorit për të fituar Europa League-n, ja skuadrat që e ndjekin

by admin
Spread the love

Europa League është një garë mjaft prestigjioze në futbollit europian dhe shumë skuadra me emër dhe traditë kanë shansin për ta fituar këtë trofe.

Pastaj, siç u pa edhe sezonin e kaluar, në raundet e fundit nuk ka asgjë më pak se Championsi.

Favoriti për të fituar Europa League-n është Arsenali. “Topçinjtë” e kanë nisur Premier League-n me pesë fitore rresht dhe u ndalën nga Manchester United vetëm në raundin e gjashtë. Nëse dikush vendos bast për skuadrën e Mikel Artetas për triumfin përfundimtar në Europa League, shumë e vendosur do të kthehet e shumëzuar me 6.7.

Në vend të dytë shfaqet një tjetër skuadër nga Premier League: Manchester United. “Djajtë e Kuq” e nisën keq sezonin, por janë ngritur me katër fitore radhazi në Premier League dhe tani renditen të pestët. Suksesi i tyre në Europë kuotohet me koeficientin 8.5.

Pas skuadrave të Premier League-s vijnë ekipet e Serisë A. E treta në garë është Roma, e cila e ka koeficientin e suksesit 15. dhe është gjithmonë e rrezikshme… e aq më tepër me Mourinhon në krye. Me pas vjen Lazio me koeficientin 21.

 


Top Channel

You may also like