Arrestohen dy hajna në Shkup, paratë e vjedhura i kthehen pronarit

by admin
Spread the love
Gjatë ditës së djeshme në ora 14:20 zyrtarë policorë të Njësisë së Punëve të Brendshme Qendër dhe Bit Pazar, kanë privuar nga liria R.R. (21) dhe Xh.R. (32), të dy nga Shkupi.
Ata dyshohet se kanë marrë para nga automjeti tip “Citroen” me targa të Shkupit, në pronësi të Z.D.S.(47) nga Shkupi, i cili në të njëjtën ditë e la për pastrim në autolarjen ku punonin.

Personat janë ndaluar në stacionin policor ku kanë pranuar krimin. Paratë i janë gjetur dhe i janë kthyer pronarit, ndërsa për rastin është njoftuar edhe Prokurori Publik. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës nga neni 235 i Kodit Penal.


You may also like